Transport kontenerów morskich

Maj 10, 2018 Bez kategorii

Transport kontenerów morskich


https://www.tricargo.eu/wp-content/uploads/2018/05/transport_kontenerow_morskich-1-1200x675.jpg

Transport kontenerów morskich

transport kontenerów morskich

To ciekawe rozwiązanie, umożliwiające przewożenie towarów o określonym gabarycie, czyli mieszczących się w tak zwanej normie wielkościowej. Chodzi tu o maksymalną szerokość i długość dopuszczalnych przesyłek, bo tylko takie są w stanie zmieścić się do kontenerów.

Regularność połączeń między kontynentami

Jeśli chodzi o transport morski, to można powiedzieć, że jest on prowadzony regularnie, a przez to zapewnia możliwość stałego nadawania przesyłek, które mają zmierzać do odbiorcy na innym kontynencie. Tego typu transport jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych, jeśli chodzi o przewożenie listów i paczek pomiędzy jednym kontynentem, a drugim. Można nawet powiedzieć, że to najbardziej powszechna i najtańsza forma transportu towarów.

Wielkość przesyłki

Istotne są jednak pewne parametry, takie jak ich gabaryty. Czyli inaczej mówiąc wielkość mierzona w trzech wymiarach, to jest: długość, szerokość i wysokość zapakowanej paczki, albo listu. To wpływ ma na cenę, która może być korzystna, albo niekorzystna. Im bardziej odbiega ona od standardów określonych w tego typu usłudze, tym koszt dostarczenia pojedynczej paczki będzie potem większy.

Standardowe kontenery

Wymogi międzynarodowe, nakładają na kontenery szereg wymogów, między innymi prawidłowe ich oznaczanie, ale także zabezpieczenie. Między innymi chodzi o wskazanie typu, jakim jest dany kontener, ale także jego wielkości, a także możliwości maksymalnego obciążenia. Wiadomo, że wypakowanie danego, pojedynczego kontenera po brzegi, to nie tylko kwestia optymalnego wykorzystania całej, jego pojemności, ale także spowodowanie, aby nie było możliwe przesuwanie się jego zawartości, kiedy wszystkie puste miejsca w jego wnętrzu są wypełnione.

Specjalne uchwyty

Takich uchwytów każdy kontener ma kilka. Najważniejsze są jego narożniki, bo to od nich zależy, późniejsza możliwość łatwego transportu lub jego utrudnianie. Narożniki posiadają specjalne otwory, tak aby możliwe było na przykład założenie na nie haków do transportu dźwigiem, który jak wiadomo przydaje się w czasie załadunku na statek i rozładunku na przykład z ciężarówki. Okazuje się, że są one mocowane za pomocą spawów, a całość wykonana została z odlewu całościowego, a nie kilku elementów. Chodzi o to, żeby takie uchwyty były maksymalnie mocne, a jak wiadomo muszą one wytrzymać dość duże obciążenie, w zależności od pojemności danego modelu kontenera.

Uchwyty zabezpieczające

To są uchwyty stosowane na drzwiach, które mają za zadanie zabezpieczać ładunek w środku, tak aby ten się nie wysypał. Dodatkowo, także na drzwiach są montowane odpowiednie uchwyty, które umożliwiają założenie tak zwanej plomby. A te z kolei mają za zadanie ochraniać zawartość kontenera przed nieproszonymi gośćmi. Plomby zakładane są przeważnie już na samym początku, ale jak wiadomo, może się zdarzyć, że kontener będzie musiał zostać otwarty, przechodząc przez cło na granicy, wówczas konieczne może być ich zdjęcie, a potem ponowne założenie. Warto być przygotowanym na różnego rodzaju sytuacje. Ogólnie rzecz biorąc transport morski jest dość wygodną formą transportu, zwłaszcza jeśli chodzi o dość duże ilości towaru, zapakowanego w kontenery, albo towary o dużej wielkości.