W marcu tego roku z Gdyni do Murmańska w Rosji na Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu 2019 wyrusza nasz najlepszy „towar eksportowy”, czyli Piotr Biankowski – mistrz zimowego pływania.Piotr jest członkiem kadry narodowej, która będzie walczyć z zawodnikami z całego świata w najtrudniejszych w sezonie zawodach zimowego pływania.

Międzynarodowa obsada mistrzostw to okazja do sprawdzenia, możliwości zawodników z Polski, którzy w poprzednim sezonie pokazali, że mogą liczyć się w światowej czołówce.

Mistrzostwa Świata zimowego pływania w ramach Federacji IISA (International Ice Swimming Association) odbędą się w Murmańsku w północno-zachodniej Rosji. Średnia roczna temperatura w tym mieście leżącym za kołem podbiegunowym wynosi -1°C. Samo
pływanie tam to nie lada wyzwanie, prawdziwym wyczynem będzie więc ściganie się z innymi zawodnikami i walka o podium… którą Piotr zapowiada!

Tricargo podejmuje się realizacji projektów „niemożliwych”, dlatego z przyjemnością wspieramy Piotra Biankowskiego w jego „drodze” do Murmańska. Razem z Piotrem chcemy pokazać, również podczas kolejnych wydarzeń sportowych sezonu 2018/19, że nie ma projektów „niemożliwych”. Wystarczy współpraca i odpowiedni partnerzy, aby osiągnąć sukces.

Co prawda nasz Mistrz nie wybrał transportu morskiego, kolejowego, nie będzie również podróżował, korzystając z jednego z naszych przewoźników drogowych, ale dołożyliśmy starań, aby jego transport odbył się w komfortowych i bezpiecznych warunkach drogą lotniczą w temperaturze kontrolowanej – niskiej, bo przecież taką lubi najbardziej.

Jak mówi nasze motto „Każde dobrze zaplanowane i wykonane zadanie przynosi nam satysfakcję z pracy, a co najważniejsze, przekłada się na realny zysk naszych klientów” – wierzymy, że Piotr zrobi wszystko, abyśmy byli dumni z występu Polaków w Murmańsku.

Trzymamy mocno kciuki!


Tajfun nad Chinami

Media informują o lokalnej sytuacji pogodowej w Chinach.

Od początku sierpnia tajfuny dość często trafiają do Chin, spowodowało to problemy we wszystkich podstawowych portach kontynentalnych, w szczególności w Szanghaju, Ningbo i Shenzhen.

Terminale są przeciążone, wiele statków jest opóźnionych o ponad niż 7 dni, a niektóre jednostki nawet anulują transporty.

Tymczasem transport drogowy również jest w napiętej sytuacji, ponieważ każdy spedytor chce kontener na czas więc wybiera alternatywę.

Prawdopodobnie sezon tajfunów potrwa do końca września co spowoduje dalsze opóźnienia w przesyłkach.

Dobrą alternatywą w tym momencie jest transport kolejowy – czas dostawy wynosi ok 10 dni.


Transport powietrzny


Transport powietrzny, to możliwość szybkiego przewozu towarów, nawet na znacznych odległościach, a dzieje się tak za sprawą dość rozbudowanej siatki połączeń. Dodatkową zaletą jest jego szybkość, bo jak wiadomo, samoloty są w stanie osiągać dość duże prędkości, a to sprawia, że czas przelotu, nawet znacznej odległości ulega skróceniu. Z tego powodu, ten rodzaj transportu jest wykorzystywany między innymi do transportu lekarstw, elektroniki, lub nawet żywych organizmów, takich jak bakterie.

Maszyny stosowane do transportu powietrznego

To głównie samoloty i śmigłowce, ale czasem także bardziej zaawansowane i wielkie maszyny lotnicze, służące do przewozu statków, albo innych samolotów. Transport powietrzny jest uznawany jako jeden z najbardziej bezpiecznych środków transportu, ale także jako jeden z najbardziej rozwijających się. Do jego właściwego funkcjonowania konieczna jest jednak dobrze znająca się na pracy kadra pracownicza. Bo jak wiadomo, istniej konieczność nawigacji, nie tylko w samych samolotach, ale także naziemnej, w celu bezpiecznego sprowadzania maszyn na dół.

Transport osób

Mając na myśli transport, myślimy zazwyczaj o towarach, takich umieszczonych w kontenerach, ale transport może dotyczyć także osób, którym zależy na szybkim dotarciu w określone miejsce. Z tego powodu powstaje stale nowa możliwość wyszukiwania połączeń, a linie lotnicze ścigają się względem jakości usług oraz konkurencyjności ofert. Okazuje się, że inwestycje w nowe linie lotnicze, nie są to małe kwoty, ale przy zgromadzeniu kilku wspólników z pewnym kapitałem, możliwe jest uzyskanie stosownych kwot.

Leki na czas

Zdarzają się sytuacje, kiedy osoba chora wymaga szybkiego podania leków, które są produkowane jedynie za granicą, w odległych regionach świata. Dotarcie tam tradycyjną drogą, czyli na przykład lądową, zajęłoby dużo czasu, tymczasem dla chorego to może być kwestia utraty zdrowia, a nawet czasem życia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi właśnie transport drogą powietrzną, który jest w stanie ograniczyć czas oczekiwania. Transport leków jest możliwy już w ciągu kilku godzin od zamówienia ich przez szpital. Ma to dobry wpływ na poprawę jakości leczenia, ale także sprawia, że nawet leki o krótkim czasie przydatności do spożycia, albo organy do przeszczepów, są możliwe do dostarczenia właśnie w taki sposób do miejsca przeznaczenia.

Import z Chin

Jak wiadomo w ostatnim czasie prawdziwy “bum” przeżywa możliwość importu towarów z Chin, do tego celu wykorzystuje się między innymi transport drogą powietrzną, a to dlatego, że jest on dość tani oraz przede wszystkim zajmuje niezbyt dużo czasu, co w przypadku takim jak korzystnie z transportu drogą lądową, mogłoby wydłużyć czas oczekiwania nawet trzykrotnie. Dodatkowo dość tanim rozwiązaniem jest wysyłanie małych przesyłek listowych, które są pakowane w kontenery zbiorczo, a to jest w stanie zapewnić szybkość ich przewożenia oraz niski koszt dla poszczególnych nadawców, którzy płacą jednie za swoje przesyłki, a nie za cały kontener.Import eksport


Pojęcia takie jak import, czyli „przywóz” towarów do kraju w którym się mieszka, albo eksport, czyli „wywóz” towarów rodzimych, inaczej mówiąc z kraju w którym się mieszka do innego, to dwa pojęcia ściśle związane z handlem. Do uzyskania szybkiego czasu realizacji i optymalnych kosztów, w przypadku importu, czy eksportu korzysta się z transportu międzynarodowego. Wśród jego rodzajów, można wyróżnić kilka typów, takich jak: transport lotniczy, kolejowy lub morski.

Transport lotniczy

Można go podzielić na dwa rodzaje, tak zwane cargo, czyli przewóz przesyłek różnego rodzaju, o różnych wielkościach do określonej wagi, długości i szerokości. Ale także nieco inny rodzaj transportu lotniczego, czyli dużych maszyn, urządzeń, a nawet jak się okazuje innych samolotów, mogących znaleźć się wewnątrz, naprawdę dużych maszyn. Także w przypadku transportu lotniczego korzystać można z takich udogodnień, jak dużej wielkości chłodnie, aby towar na przykład warzywa lub mięso, nie ulegały zniszczeniu.

Transport kolejowy

Czyli prowadzony drogą lądową, krótko mówiąc, przesyłki umieszczane są w wagonach pociągów, tak aby móc przemierzać duże odległości w dość krótkim czasie. Dodatkową zaletą jest niski koszt tego typu przesyłek. Transport kolejowy umożliwia także bezpieczny transport żywności, jeśli chodzi na przykład o towary wymagające niskiej temperatury. Istnieją odpowiednie wagony, które podczepiane są do składu pociągu, a temperatura w nich ma określoną wysokość, tak aby przewożone towary mogły bezpiecznie dotrzeć do celu.

Transport morski

To dość specyficzna forma transportu, możliwa tylko tam, gdzie istnieją połączenia wodne między określonymi krajami, ale również pozwala taki transport morski na znaczne skrócenie czasu oczekiwania, gdyż droga morska bywa o wiele krótsza od drogi lądowej, a to przyspiesza dalszą „wędrówkę” towaru z jednego punktu do drugiego. Duże możliwości w przypadku transportu morskiego dają chłodnie, albo kontenery chłodnicze, umieszczane w ładowniach. Dzięki czemu, nawet w upalne dni i na dużych odległościach, możliwe jest zachowanie towarów w należytej świeżości.

Zalety transportu intermodalnego – łączonego

Zastanawiając się nad określeniem transportu intermodalnego, czyli inaczej mówiąc łączonego, można dojść do wniosku, że to jedna z najlepszych form skrócenia czasu przewozu towarów z miejsca kraju ich produkcji, do końcowego odbiorcy. Nie zawsze konieczne jest połączenie wszystkich trzech rodzajów transportu, czasem wystarczają dwa różne, aby towar szybciej znalazł się w miejscu przeznaczenia, niż przy zastosowaniu tylko jednej metody. Inne korzyści, poza samą oszczędnością czasu, to obniżki globalnego kosztu procesu transportowego, a to przecież chodzi niemal każdej firmie, gdyż mniejsze koszty oznaczają większy zysk. Dodatkowo takie, sprawne działanie przekłada się na zadowolenie odbiorców towarów, a także z tego powodu zwiększenie ilości zamówień. Kolejną zaletą jest zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru, bo jak wiadomo im mniej razy towar zostaje przenoszony, tym mniej jest on narażony na powstawanie drobnych uszkodzeń opakowania, a to mogłoby z czasem spowodować nieco większe.Transport kontenerów morskich


https://www.tricargo.eu/wp-content/uploads/2018/05/transport_kontenerow_morskich-1-1200x675.jpg

Transport kontenerów morskich

transport kontenerów morskich

To ciekawe rozwiązanie, umożliwiające przewożenie towarów o określonym gabarycie, czyli mieszczących się w tak zwanej normie wielkościowej. Chodzi tu o maksymalną szerokość i długość dopuszczalnych przesyłek, bo tylko takie są w stanie zmieścić się do kontenerów.

Regularność połączeń między kontynentami

Jeśli chodzi o transport morski, to można powiedzieć, że jest on prowadzony regularnie, a przez to zapewnia możliwość stałego nadawania przesyłek, które mają zmierzać do odbiorcy na innym kontynencie. Tego typu transport jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych, jeśli chodzi o przewożenie listów i paczek pomiędzy jednym kontynentem, a drugim. Można nawet powiedzieć, że to najbardziej powszechna i najtańsza forma transportu towarów.

Wielkość przesyłki

Istotne są jednak pewne parametry, takie jak ich gabaryty. Czyli inaczej mówiąc wielkość mierzona w trzech wymiarach, to jest: długość, szerokość i wysokość zapakowanej paczki, albo listu. To wpływ ma na cenę, która może być korzystna, albo niekorzystna. Im bardziej odbiega ona od standardów określonych w tego typu usłudze, tym koszt dostarczenia pojedynczej paczki będzie potem większy.

Standardowe kontenery

Wymogi międzynarodowe, nakładają na kontenery szereg wymogów, między innymi prawidłowe ich oznaczanie, ale także zabezpieczenie. Między innymi chodzi o wskazanie typu, jakim jest dany kontener, ale także jego wielkości, a także możliwości maksymalnego obciążenia. Wiadomo, że wypakowanie danego, pojedynczego kontenera po brzegi, to nie tylko kwestia optymalnego wykorzystania całej, jego pojemności, ale także spowodowanie, aby nie było możliwe przesuwanie się jego zawartości, kiedy wszystkie puste miejsca w jego wnętrzu są wypełnione.

Specjalne uchwyty

Takich uchwytów każdy kontener ma kilka. Najważniejsze są jego narożniki, bo to od nich zależy, późniejsza możliwość łatwego transportu lub jego utrudnianie. Narożniki posiadają specjalne otwory, tak aby możliwe było na przykład założenie na nie haków do transportu dźwigiem, który jak wiadomo przydaje się w czasie załadunku na statek i rozładunku na przykład z ciężarówki. Okazuje się, że są one mocowane za pomocą spawów, a całość wykonana została z odlewu całościowego, a nie kilku elementów. Chodzi o to, żeby takie uchwyty były maksymalnie mocne, a jak wiadomo muszą one wytrzymać dość duże obciążenie, w zależności od pojemności danego modelu kontenera.

Uchwyty zabezpieczające

To są uchwyty stosowane na drzwiach, które mają za zadanie zabezpieczać ładunek w środku, tak aby ten się nie wysypał. Dodatkowo, także na drzwiach są montowane odpowiednie uchwyty, które umożliwiają założenie tak zwanej plomby. A te z kolei mają za zadanie ochraniać zawartość kontenera przed nieproszonymi gośćmi. Plomby zakładane są przeważnie już na samym początku, ale jak wiadomo, może się zdarzyć, że kontener będzie musiał zostać otwarty, przechodząc przez cło na granicy, wówczas konieczne może być ich zdjęcie, a potem ponowne założenie. Warto być przygotowanym na różnego rodzaju sytuacje. Ogólnie rzecz biorąc transport morski jest dość wygodną formą transportu, zwłaszcza jeśli chodzi o dość duże ilości towaru, zapakowanego w kontenery, albo towary o dużej wielkości.Fracht kolejowy


Ogólnie rzecz biorąc fracht, to nowa forma transportu, znacznie tańsza od zwykłego transportu morskiego, czy powietrznego. A stawki są uzależnione od masy i objętości, jaką ma dana przesyłka. Ta forma transportu, sprawia że zarówno małe firmy, jak też duży dostawcy towarów, albo producenci wysyłający towar do swoich klientów, mają takie same szanse, gdyż nie muszą ponosić dużych opłat, ale odpowiednio proporcjonalne do swoich wysyłek. Kolejnym powodem, dla którego okazuje się, że fracht jest dość dobrym rozwiązaniem jest to, że opłata jest pobierana dopiero po dostarczeniu przesyłki do adresata i to w dodatku nieuszkodzonej.

Przeciwdziałanie nadużyciom

Fracht powstał dlatego, że wiele przesyłek było niedostatecznie przechowywanych, a także znaczna ich część ulegała zniszczeniom lub w ogóle często ginęła po drodze w czasie zwykłego transportu. Taka forma pobierania opłat przez firny transportowe, ma na celu wyeliminowanie niedostatecznie wykonanej usługi, ale także sprawić, aby jakość usług była na nieco wyższym poziomie, podobnie jak samego przeładunku towarów w czasie drogi z miejsca wysyłki do odbiorcy końcowego.

Transport kolejowy

Kolej ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą i to na większości kontynentów. Z tego właśnie powodu jest bardzo często wybieranym środkiem do transportu towarów i osób. Zebrane przesyłki, które mają zostać dostarczone w określone miejsce zbiera się w jeden kontener, aby ten mógł jako doczepiony wagon, przemieszczać się z miejsca na miejsce wraz z pociągiem. Same pociągi i tak kursują każdego dnia i to w określonym czasie, zazwyczaj dość regularnie. Dzięki temu da się także przewidzieć, o której godzinie znajdą się w danym miejscu, z dość sporą dokładnością.

Na czym polega fracht?

Dodatkowo fracht polega na zbieraniu przesyłek, które zmierzają w tę samą stronę, a to dość sensowne rozwiązanie, bo jak wiadomo w określonych miejscach różne przesyłki zmieniają kierunek, aby zmierzać w stronę odbiorcy końcowego, czyli inaczej mówiąc ich drogi się rozchodzą, mimo że wspólnie przebyły pewną odległość. Z tego powodu w poszczególnych kontenerach mogą powstawać tak zwane luki, które można, a nawet trzeba wypełnić i robi się to, przez zbieranie innych przesyłek w celu zapełnienia danego kontenera, zanim ten wyruszy w dalszą drogę.

Jednakowe opłaty

Czasem stosuje się zasadę ujednolicenia opłat za przesyłkę, jeśli ma ona standardowe, mieszczące się w określonych granicach wymiary. Ma to na celu spowodowanie, aby firmy wysyłające towary w dalekie trasy, nie byli narażeni na zbyt duże koszty, skoro przewoźnik i tak zmierza w to samo miejsce, co ich przesyłki. Pozwala to na optymalizację kosztów, ale także racjonale gospodarowanie zasobami, takimi jak stałe kursy kolei. Do każdego kontenera jak zwykle dołączany jest tak zwany list przewozowy, który zawiera niezbędne informacje, dotyczące między innymi jego zawartości, a także miejsca rozładunku. Wszelkie, wymagane w danym kraju formalności, muszą zostać spełnione, aby kontener mógł wyruszyć w dalszą drogę.