Murmańsk.png

Od lewej Aleksander Frolików CEO, Piotr Biankowski

W marcu tego roku z Gdyni do Murmańska w Rosji na Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu 2019 wyrusza nasz najlepszy „towar eksportowy”, czyli Piotr Biankowski – mistrz zimowego pływania.Piotr jest członkiem kadry narodowej, która będzie walczyć z zawodnikami z całego świata w najtrudniejszych w sezonie zawodach zimowego pływania.

Międzynarodowa obsada mistrzostw to okazja do sprawdzenia, możliwości zawodników z Polski, którzy w poprzednim sezonie pokazali, że mogą liczyć się w światowej czołówce.

Mistrzostwa Świata zimowego pływania w ramach Federacji IISA (International Ice Swimming Association) odbędą się w Murmańsku w północno-zachodniej Rosji. Średnia roczna temperatura w tym mieście leżącym za kołem podbiegunowym wynosi -1°C. Samo
pływanie tam to nie lada wyzwanie, prawdziwym wyczynem będzie więc ściganie się z innymi zawodnikami i walka o podium… którą Piotr zapowiada!

Tricargo podejmuje się realizacji projektów „niemożliwych”, dlatego z przyjemnością wspieramy Piotra Biankowskiego w jego „drodze” do Murmańska. Razem z Piotrem chcemy pokazać, również podczas kolejnych wydarzeń sportowych sezonu 2018/19, że nie ma projektów „niemożliwych”. Wystarczy współpraca i odpowiedni partnerzy, aby osiągnąć sukces.

Co prawda nasz Mistrz nie wybrał transportu morskiego, kolejowego, nie będzie również podróżował, korzystając z jednego z naszych przewoźników drogowych, ale dołożyliśmy starań, aby jego transport odbył się w komfortowych i bezpiecznych warunkach drogą lotniczą w temperaturze kontrolowanej – niskiej, bo przecież taką lubi najbardziej.

Jak mówi nasze motto „Każde dobrze zaplanowane i wykonane zadanie przynosi nam satysfakcję z pracy, a co najważniejsze, przekłada się na realny zysk naszych klientów” – wierzymy, że Piotr zrobi wszystko, abyśmy byli dumni z występu Polaków w Murmańsku.

Trzymamy mocno kciuki!

Murmańsk – lecę z Tricargo!


Miło nam poinformować, iż Tricargo zostało członkiem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (International Air Transport Association = IATA).

IATA skupia obecnie 290 lini lotniczych które generują 82% światowego ruchu lotniczego.

Będąc członkiem IATA, w oparciu o najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa, oferujemy naszym klientom jeszcze większą efektywność wynikająca z  bezpośredniej współpracy z liniami lotniczymi.


Tajfun nad Chinami

Media informują o lokalnej sytuacji pogodowej w Chinach.

Od początku sierpnia tajfuny dość często trafiają do Chin, spowodowało to problemy we wszystkich podstawowych portach kontynentalnych, w szczególności w Szanghaju, Ningbo i Shenzhen.

Terminale są przeciążone, wiele statków jest opóźnionych o ponad niż 7 dni, a niektóre jednostki nawet anulują transporty.

Tymczasem transport drogowy również jest w napiętej sytuacji, ponieważ każdy spedytor chce kontener na czas więc wybiera alternatywę.

Prawdopodobnie sezon tajfunów potrwa do końca września co spowoduje dalsze opóźnienia w przesyłkach.

Dobrą alternatywą w tym momencie jest transport kolejowy – czas dostawy wynosi ok 10 dni.


shutterstock_177975590.jpg

Peak Season w pełni, olbrzymi backlog na ładunkach lotniczych z Azji. Niektóre linie raportuj nawet 7–10 dniowy okres oczekiwania na wylot ładunku. Przyczyną jak co roku jest wzmożona ilość ładunków z Samsung oraz Apple. Dodatkowo widoczny jest wyjątkowo duży wzrost ładunków e-commerce.

Szczegóły w artykule theloadstar : https://theloadstar.co.uk/forwarders-shippers-caught-updraught-air-cargo-perfect-storm/