Transport lotniczy w Polsce

May 10, 2018 Uncategorized

Transport lotniczy w Polsce

Bezpieczna i szybka przesyłka towarów morską. Zorganizujemy dla Twojej firmy skuteczny transport.


Transport morski


Każdy z nas słyszał o możliwości importowania towaru z Chin, a w ostatnim czasie stało się możliwe także jego bezpośrednie zamawiania. Dzięki zastosowaniu transportu lotniczego, możliwy jest bardzo szybki transport z Chin małych przesyłek, a także całych kontenerów, które są umieszczane w samolotach, jakby przy okazji. Takie działania umożliwiają naprawdę szybkie dostawy, a co za tym idzie także zwiększają szybkość dostarczania poszczególnych przesyłek do określonych odbiorców. Z uwagi na to, że cały transport odbywa się, jakby przy okazji, z wykorzystaniem i tak już latających tam i z powrotem samolotów, ceny takich usług są naprawdę tanie. Dzięki temu dodatkowo zyskują także zamawiający pojedyncze sztuki towarów o małej wielkości, gdyż często są one zwolnione z jakichkolwiek opłat, a całe koszty z tym związanie przejmuje na siebie producent, albo sprzedawca.

Spedycja właściwa

Wiąże się ona z wykonywaniem następujących czynności, takich jak: wybór środka transportu, zawieranie umów usługi przewozu, ubezpieczenie przesyłki, przygotowanie dokumentacji transportowej, czy na przykład: odbiór przesyłki od nadawcy, nadanie przesyłki wraz z dokumentacją transportową, odbiór przesyłki oraz właściwej dokumentacji, odprawa celna, a na zakończenie – przekazanie przesyłki właściwemu odbiorcy.

Wybór środka transportu

W przypadku transportu lotniczego towarów z Chin, jak sama nazwa wskazuje, korzysta się z transportu lotniczego, a więc wszystkie przesyłki pakowane są w określone pojemniki, najczęściej kontenery i nadawane do kraju docelowego. Wcześniej jak wiadomo sortuje się je, aby nie było zbędnego zamieszania, a przesyła była w stanie jak najszybciej dotrzeć do odbiorcy.

Zawierania umów

Dotyczy zarówno zawarcia umowy pomiędzy nadawcą, a firmą zajmującą się transportem lotniczym z Chin, jak też innym rodzajem umów, jakie są zawierane pomiędzy firmą spedycyjną, a liniami lotniczymi, które taki transport mogą zapewnić.

Ubezpieczenia przesyłek

Te także są zawierane pomiędzy stronami, to jest nadającymi przesyłki oraz firmą transportową i przewoźnikiem, gdyż każda ze stron chce i powinna chronić swoje interesy, a jak wiadomo w przypadku zagubienia lub uszkodzenia przesyłki konieczne jest pokrycie kosztów, aby możliwe było wysłanie nowej paczki, albo zwrócenie kosztów odbiorcy, który bardzo często jest zamawiającym, ale także stroną najbardziej poszkodowaną.

Dokumentacja transportowa

To taki rodzaj dokumentów, które dokładnie opisują co, skąd do kogo zostało wysłane, a także określają poszczególne parametry wysyłanego towaru, to znaczy jego ilość, wagę, czy długość i szerokość. Na takim dokumencie bardzo często zostają umieszczone także dane odnośnie różnego typu oznaczeń, ułatwiających identyfikację przesyłki. Stosuje się bardzo często kody kreskowe, a także innego rodzaju ciągi znaków, które zeskanowane pozwalają uzyskać całą masę informacji, które są akurat potrzebne.

Odbiór przesyłki od nadawcy

To nie zawsze jest typowa usługa kurierska, która ma na celu odebranie gotowej paczki, z już wypełnionym listem przewozowym. Często dotyczy ona wysyłki większej ilości towarów, a dokumenty wymagają uzupełnienia, którego może dokonać jedynie firma, która podejmuje się tego typu zlecenia, jakim jest transport lotniczy z Chin.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INNE USŁUGI


POBIERZ

FORMULARZEKONTAKT

Gdynia: +48 58 690 40 44
Kraków: +48 12 350 66 01
Warszawa: +48 22 350 00 42
Email: office@localhost


DOSTAWY

Nasze przesyłki, dzięki odpowiedniemu planowaniu logistycznemu docierają zawsze na czas. Sieć kontaktów w portach na całym świecie pozwala nam szybkie zorganizowanie wysyłki i odbioru towarów naszych klientów.OCHRONA

Nasze środki transportu i kontenery do przewozu towarów spełniają najwyższe światowe standardy. Dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować pewny transport nietypowym towarom, w tym ponadgabarytowym i niebezpiecznym.UBEZPIECZENIE

Dajemy dodatkową gwarancję bezpieczeństwa, zapewniając ubezpieczenie przed wypadkami, które mogą w rzadkich przypadkach przytrafić się w trakcie przelotu samolotem.Tricargo

DODATKOWE INFORMACJE


Nie znalazłeś odpowiedzi na wszystkie pytania?

Skontaktuj się z nami!