Spedycja morska

May 10, 2018 Uncategorized

Transport morski


Spedycja to nic innego, jak działalność polegająca na organizowaniu przewozu towaru i dostarczania przesyłek. Jeśli chodzi o spedycję morską, to chodzi przede wszystkim o organizację takiego właśnie transportu drogą wodną, czyli morską. Jeśli chodzi o drogę morską, to dotyczy ona także oceanów, zwłaszcza jeśli transport towarów i przesyłek ma przebiegać z jednego kontynentu na drugi.

Spedycja odpłatna

Spedycję morską można podzielić na różne kategorie, między innymi na spedycję odpłatną oraz nieodpłatną. Ta pierwsze, to nic innego, jak działalność pożytku publicznego, z której korzystać mogą wszyscy, na takich samych zasadach i daje ona nieograniczony dostęp do możliwości przesyłania oraz przewożenia towarów tym sposobem.

Spedycja darmowa

Spedycja morska darmowa, to świadczenie nieodpłatne będące elementem nieco szerszego procesu gospodarczego. Do takiej usługi dostęp ma wyłącznie, ten kto taką usługę wytwarza. To tak jakby pewien etap produkcji określonego dobra, albo kompleksowej usługi. Załóżmy, że jakaś firma zajmuje się produkcją przęseł do mostów, takich ogromnych łączących brzegi dużej wielkości rzeki. Poszczególne elementy takich mostów, ważą dość duże ilości ton, a dodatkowo mogą wymagać konieczności ich transportu we wskazane miejsce. Stosuje się do tego celu ogromniej wielkości statki transportowe, a także dba o to, aby takie elementy mogły bezpiecznie i bez uszkodzeń dotrzeć w miejsce swojego przeznaczenia. Tego rodzaju usługa nazywana jest inaczej spedycją własną, a cena jej wliczona jest w koszty całego procesu produkcji oraz dostarczenia gotowego produktu do miejsca jego przeznaczenia.

Spedycja gałęziowa

Chodzi o to, że do procesów spedycyjnych można wykorzystywać albo jeden rodzaj transportu, albo wiele. W przypadku spedycji morskiej, także może istnieć konieczność przeładunku z jednego statku na drugi. Chodzi jednak o to, że taka spedycja jest wykonywana wyłącznie na morzu, albo ocenie, bez konieczności zmiany rodzaju przewoźnika, jak to bywa w innym rodzaju spedycji, nazywanej intermodalną.

Spedycja intermodalna

To taki rodzaj spedycji, który umożliwia skorzystanie z różnego rodzaju środków transportu, od transportu morskiego, aż po rozładunek i przewożenie kontenerów z towarami na przykład przy pomocy ciężarówek. Dla każdego rodzaju spedycji możliwy jest inny rodzaj dokumentacji, z uwagi na jej specyfikę. Wszelkie dokumenty dotyczące transportu, posiadają właściwe oznaczenia, takie jak kraj nadawcy, a także miejsce przeznaczenia dostawy. Konieczne jest także umieszczenie danych odnośnie samego towaru, gdyż podlegają one opłatom celnym, w czasie przekraczania towaru przez granicę. Takie opłaty są pobierane także w portach, co ma ścisły związek właśnie ze spedycją morską. Inną zaletą spedycji intermodalnej jest możliwość pozbycia się niepotrzebnych, dodatkowych działań, gdyż odpowiedzialność za całość transportu, czyli dostarczenie go od nadawcy do odbiorcy, nawet mimo poszczególnych zmian rodzaju spedycji, zaczyna dotyczyć jednego zleceniobiorcy, czyli organizatora takiego rodzaju spedycji, jakim jest spedycja intermodalna.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INNE USŁUGI


POBIERZ

FORMULARZEKONTAKT

Gdynia: +48 58 690 40 44
Kraków: +48 12 350 66 01
Warszawa: +48 22 350 00 42
Email: office@localhost


DOSTAWY

Nasze przesyłki, dzięki odpowiedniemu planowaniu logistycznemu docierają zawsze na czas. Sieć kontaktów w portach na całym świecie pozwala nam szybkie zorganizowanie wysyłki i odbioru towarów naszych klientów.OCHRONA

Nasze środki transportu i kontenery do przewozu towarów spełniają najwyższe światowe standardy. Dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować pewny transport nietypowym towarom, w tym ponadgabarytowym i niebezpiecznym.UBEZPIECZENIE

Dajemy dodatkową gwarancję bezpieczeństwa, zapewniając ubezpieczenie przed wypadkami, które mogą w rzadkich przypadkach przytrafić się w trakcie przelotu samolotem.Tricargo

DODATKOWE INFORMACJE