Spedycja lotnicza

May 10, 2018 Uncategorized

Spedycja lotnicza

Bezpieczna i szybka przesyłka towarów morską. Zorganizujemy dla Twojej firmy skuteczny transport.


Transport morski


Spedycja lotnicza, to dość specyficzna działalność polegająca na dobrej organizacji przewozu towaru. Jak sama nazwa wskazuje, transport odbywa się za pomocą drogi powietrznej, czyli przy użyciu ładowni w samolotach, w których umieszczane są dużej wielkości kontenery, mieszczące w sobie rożnego rodzaju przesyłki i towary, z wymaganymi oznaczeniami, a także adresami odbiorców, do których mają zostać dostarczone.

Spedycja handlowa

To rodzaj usługi, polegającej na podjęciu się dostarczenia określonej przesyłki, albo całej grupy przesyłek do odbiorcy końcowego. Za taką usługę pobierane są określone z góry opłaty i może to być usługa wykonana jednorazowo, albo mająca charakter wielorazowy.

Spedycja czynnościowa

To nieco inny rodzaj spedycji, która ma za zadanie sprawić, aby powstała na rynku usług spedycyjnych nowa usługa, a jednocześnie funkcja reprezentacyjna określonego przewoźnika na rynku usług transportowych. Do działania takiego rodzaju spedycji należy w dużej mierze organizacja całościowej usługi spedycyjnej oraz wystawienie dokumentów spedycyjnych i organizacji poszczególnych zadań, które są wymagane w celu przeprowadzenia całego procesu spedycji.

Główne zadania

Do głównych zadań spedycji lotniczej należy organizacja transportu, czyli zapewnienie środka transportu, jaki w tym przypadku jest samolot, ale także odpowiednie przygotowanie całego towaru do tego, aby mógł on zostać przewieziony z miejsca na miejsce. W tym celu konieczne jest wypełnienie dokumentów przewozowych i sprawdzenie ich poprawności. Chodzi o to, aby towar został doręczony tam, gdzie się należy bez niepotrzebnych opóźnień. Wśród wielu dodatkowych zadań, jakie są konieczne w celu zorganizowania całej spedycji, można znaleźć także konieczność dokonania opłaty celnej, jeśli jest to konieczne. W dużej mierze zależy to od tego, czy dany towar podlega tej opłacie, czy nie. Niektóre przesyłki ze względu na swoją specyfikę zostały zwolnione z opłat celnych, gdyż są one wykluczone ze względu na swoją niską wartość, a także rodzaj towaru. Inne zaś, mające dużą wartość materialną, podlegają opłatom, bez których nie będą mogły dotrzeć do miejsca przeznaczenia, a ma to związek z importem oraz eksportem określonych dóbr i służy zapobieganiu nadużyciom.

Dostępność usług spedycyjnych

Z uwagi na dostępność spedycję można także podzielić, na taką dostępną dla wszystkich oraz dostępną tylko dla wybranych firm, albo osób fizycznych. Chodzi o to, że niektóre opłaty są tak wysokie ze względu na to, że dana usługa spedycyjna jest przeznaczona dla towarów i przesyłek o dużej wielości, a więc nie mieszczących się w standardowych cennikach usług. Z tego rodzaju spedycji korzystanie jest przeznaczone wyłącznie dla wyspecjalizowanych towarów, a korzystanie z nich przez wszystkich, byłoby niepotrzebnym wydatkiem i zwiększałoby koszty poszczególnych przesyłek, a także mogłoby sprawić, że powierzchnia przeznaczona do takiego transportu, nie zostanie w pełni wykorzystana, co byłoby również niezbyt korzystne, dla świadczącego tego rodzaju usługi spedytora.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INNE USŁUGI


POBIERZ

FORMULARZEKONTAKT

Gdynia: +48 58 690 40 44
Kraków: +48 12 350 66 01
Warszawa: +48 22 350 00 42
Email: office@localhost


DOSTAWY

Nasze przesyłki, dzięki odpowiedniemu planowaniu logistycznemu docierają zawsze na czas. Sieć kontaktów w portach na całym świecie pozwala nam szybkie zorganizowanie wysyłki i odbioru towarów naszych klientów.OCHRONA

Nasze środki transportu i kontenery do przewozu towarów spełniają najwyższe światowe standardy. Dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować pewny transport nietypowym towarom, w tym ponadgabarytowym i niebezpiecznym.UBEZPIECZENIE

Dajemy dodatkową gwarancję bezpieczeństwa, zapewniając ubezpieczenie przed wypadkami, które mogą w rzadkich przypadkach przytrafić się w trakcie przelotu samolotem.Tricargo

DODATKOWE INFORMACJE


Nie znalazłeś odpowiedzi na wszystkie pytania?

Skontaktuj się z nami!